Boldklubben Frem holdt deres første sommercamp nogensinde og det var en kæmpe succes. 150 børn, 9 cheftrænere og 8 assistenttrænere deltog til vores sommercamp 2025 her i uge 27.
Uddannede trænere fra klubben deltog som cheftrænere for de forskellige aldersgrupper og spillere fra klubbens U14 og U17 spillere hjalp til som assistenttrænere.
Forud for campen blev der lagt mange timer i forberedelse og planlægning fra den sportslige ledelse i Boldklubben FREM, som skabte en fantastisk uge for drengene og trænerne. Masser af læring på banerne og god udvikling for den enkelte spiller.
Der skal lyde en stor tak til 3F som var sponsor på vores Sommercamp 2025. Vores trænere fik et flot trænersæt af 3F som vi er meget taknemmelige for i Børneafdelingen her i Boldklubben FREM.
Stor tak til alle dem som bidrog til ugerne op til og ikke mindst i uge 27 for at skabe en god uge for drengene ⚽️
Mvh Mickey Spens
Boldklubben Frem
Børneudviklingstræner







