Medlem af Boldklubben FREM i over 50 år, Peter Olsen, har doneret 50.000 kr. til Boldklubben FREM ApS.

I forbindelse med, at Peter Olsen – kendt som PO i FREM – for nyligt fik sin ægte 50 års-nål, har han doneret 50.000 kr. til Boldklubben FREM ApS. Donationen honorerer klubbens store arbejde med særligt udsatte, hjemløse og den evige kamp for mangfoldighed. 

POs største ønske er, at alle fremmere sammen finder vores rette plads i dansk fodbold, som ifølge PO selv bør være med førsteholdet i 1. eller 2. division. Peter Olsen blev i 1974 på arbejdernes kampdag d. 1. maj meldt ind i Boldklubben FREM og følger stadig klubben tæt.

Direktør i Boldklubben FREM ApS, Amalie Bremer, takker PO for den flotte donation: “Jeg har først for nyligt haft æren af at møde PO personligt, men har selvfølgelig hørt meget om ham og hans kærlighed til FREM. Det er altid en stor glæde at opleve, hvor meget vores klub betyder for så mange mennesker. At Peter så derudover har valgt at støtte os økonomisk i opbygningen af en sund og stærk klub – det er jeg meget taknemmelig for.

En gang fremmer, altid fremmer!

Klubsangen

“Vi er fra fodboldklubben FREM
Vi ta`r en masse sejre hjem
Vi kan skyde, vi kan heade
Med et drøn i mål vi bolden ka’ sætte
Vi vil kæmpe, vi vil slås
Så stol i trygt på os
F og, R og, E og, M
Er vor klub li’ fra drenge og til mænd”

Links

Info

Privatlivspolitik

Anvendelse af data fra bkfrem.dk
kræver en skriftlig godkendelse.
Skriv til  kontakt@bkfrem.dk

Adresse

Boldklubben FREM

Julius Andersens Vej 7
2450 København SV

 

Ægte København - Sammen er vi stærkest * Altid for æren - Aldrig for magten

Kontakt Information

Boldklubben FREM 

CVR 56778519

Tlf. :+45 40 14 94 69

Kontorets åbningstider:

Mandag kl. 10 – 16

Tirsdag kl. 10 – 17

Torsdag kl. 10 – 16


kontakt@bkfrem.dk

Boldklubben FREM ApS

CVR 42027839

Tlf. 41 11 18 86

 

Telefontid:

Mandag kl. 10 – 14

Tirsdag kl. 10- 14

Torsdag kl. 10 – 14


adm@bkfrem.dk